Aktuality

Co budeme mít tento rok pod čepicí?

Nový rok a pro nás nová etapa. Krok do neznáma by nebylo špatné začít novým účesem. Ale jakým? Už bych také potřebovala se svými vlasy něco udělat! Co bude letos „IN“ ?

Známý kadeřník a moderátor Libor Šula na přehlídce kadeřnických kreací, které se zúčastnila řada celebrit, prozradil, že tento rok bude inspirován cestováním.Když do Afriky, tak pořádné afro. Rusko? Nejlépe stočené copany.Budete si muset nastudovat historii účesů k jednotlivým oblastem a tím se řídit. Nebo sledujte internet, kdy bude Hairstyle 2010. Soutěž kadeřníků v hotelu Olympic v Praze.Tentokrát na téma Retro. Určitě tam najdete také inspiraci.Nooo a kdyby na to nebyl čas, tak další rada pro naše vlásky do roku 2010 : Nejdůležitější je kvalita vlasů!Tento rok nechte vlasy volně růst. Nepouštějte se do experimentů. Stačí, když investujete svůj čas do hledání přípravků, které svědčí vašem vlasům. Šampon, kondiconer a občas zábal (nejlepší je rada našich babiček- zábal z olivového oleje a žloutků).

Rada č.1: Mohu doporučit přípravky od Sephora. Nejvíc prima pro hnědé vlasy je čoko šampón Sephora (200kč). Stačí málo a vaše vlasy dostanou ten správný hnědý odstín a k tomu budete vonět po čokoládě (dokonce i když navštívíte zakouřenou hospodu).Pro další odstíny vlasů nic nezkazíte přípravky Matrix (350kč). Jsou sice dražší, ale výsledek stojí za to.Když vám vaše vlásky, o které jste se tak starala, po pár měsících narostou, můžete si dojít ke kadeřníkovi, aby vašem delším čí dlouhým vlasům dal nějaký chic tvar. Dobrého a dostupného kadeřníka najít je problém. Dejte na radu známých a nepouštějte se do hledání sami. Kadeřníci rádi rapidně zkracují s tím, že jste měla zničené konečky.Ale pamatujte, málo bude tento rok více. Určitě jste si všimli, že i „dredařů „ ubývá a určitě to není tím, že emigrovali na Jamajku. A rasta copánky jsem neviděla snad vůbec.

Rada č.2: Lokny! Než  vyzkoušíte, zda-li jsou lokny to pravé pro vás a koupíte si natáčky, zkuste nejdřív náš tip. Po umytí vlasů a vetření tužidla, rozdělte vlasy na tenčí pramínky a stočte je do menších „bobků“ které uchytíte pérkem do vlasů. Pak „bobky“ vyfénujte, protože špatně schnou. Ráno znovu fén, dokud nebudete přesvědčeni, že jsou prameny opravdu suché. Pak „bobky“ sundejte a prameny rozčešte svými prsty. Kdyby to nestačilo, použijte lehce hřeben. Můžete jít ven buď volně s rozpuštěnými vlasy, nebo můžete lokny sepnout pinetkami do jakéhokoliv tvaru. Nebojte se vlasy tupírovat. Dá jim to objem.Vezměte pramínky a jednotlivě sepněte pinetkami vlasy do drdolu. Nebo stačí vzít jen dva prameny vpředu a sepnout je vzadu. Tady experimentovat můžete. A uvidíte, že s vlnitými vlasy budete vypadat fakt úúúžasně. A je jedno, že nejdete na ples. K džínům takový účes jde taky. Žehličku tento rok moc potřebovat nebudete. Aspoň si vaše vlasy odpočinou.

-->