Aktuality

„Pohádkový prach“ z kalendáře Josefa Klíra!

A pohádkou to všechno začíná….. těmito slovy přivítal přítomné návštěvníky, exkluzivního Studia Wella v Salvátorské ulici, moderátor večera Lukáš Hejlík, na křtu kalendáře českého módního návrháře Josefa Klíra.

Je to v pořadí již osmý kalendář, který tentokrát nese název VIP from fairy tales by Josef Klír. Již samotný název napovídá, že si tentokrát návrhář vzal „do parády“ všechny pohádkové bytosti. Pohádkový příběh z pera Josefa Klíra tento rok poprvé zachytil fotograf Petr „Krupík“ Krupička. „Jelikož jsem chtěl vytvořit kalendář jiný, ale stále aby byl „klírovský“, změna fotografa byla tou správnou volbou,“ řekl krátce v úvodu Josef Klír. 

Dříve, než proběhl samotný křest kalendáře, čekala na přítomné, v prostorách Wella Studia, exkluzivní pohádka, kterou přečetl moderátor večera Lukáš Hejlík. Krátce nato odstartovala pohádková módní přehlídka Josefa Klíra doplněná o luxusní kabelky právě z dílny JF. V průběhu celého slavnostního večera se o hudební produkci postarala velmi dobrá kamarádka Josefa Klíra zpěvačka Tereza Černochová, která s návrhářem spolupracuje již delší dobu. Naposledy to bylo v loňském roce, kdy jí Josef Klír vytvořil řadu kostýmů na její turné, postaral se o luxusní večerní toaletu na Českého slavíka 2009. Změnou a posunem k dokonalosti nového kalendáře je nová spolupráce s firmou Catherine Nail Collection. Tým pod vedením Petry Součkové vytvořil ke každému pohádkovému modelu originální design nehtů. Který si nemohli přítomní návštěvníci přehlídky nevšimnout na procházejících modelkách. Kreativní účesy mnohých modelek mnohým návštěvníkům doslova bral dech.

„Ty účesy modelek jsou naprosto neuvěřitelné, něco takového jsem ještě neviděla. Sama bych si ale něco takového na hlavě nedokázala představit,“ řekla nám jedna z pozvaných dam. Dlouho očekávané slavnostní vyvrcholení celého večera, netradiční křest kalendáře, proběhlo před zraky všech přítomných a pozvaných návštěvníků za účasti „pohádkových modelek“ návrháře ale také zpěvačky Terezy Černochové, která tentokrát neměla v ruce láhev, jak mnozí očekávali, ale pokřtila kalendář, pohádkovým „hvězdným prachem“. Na slavnostním křtu se mezi pozvanými také objevila v elegantním černém kabátku moderátorka Gábina Partyšová.

Josef Klír definitely in!

Josef Klír je absolvent střední průmyslové školy textilní v Liberci odbor oděvnictví. Po vítězství v soutěži Mladý módní tvůrce začala jeho spolupráce se zpěvačkou Ivetou Bartošovou, Terezou Černochovou.  

Od roku 1999 má ateliér v Praze na Malé straně. Vzniká značka Josef Klír definitely in! a JKJ označení džínové módy. Dvakrát získal titul Návrhář roku v soutěži Svatební šaty. V roce 2006 debutoval na týdnu módy v New Yorku. Pod značkou Josef Klír home designe navrhl ve spolupráci se společností Starorolský porcelán svou řadu porcelánu. Spolupracoval na soutěžích Miss ČR a Miss SR. Již třetím rokem obléká finalistky soutěže Pretty Woman, vrámci které zdolal i krejčovský „mount everest“ a to ve vytvoření korzetové večerní róby pro Halinu Pawlovskou. Žhavou novinkou Atelieru Klír je spolupráce s firmou PRIM a výsledkem jsou exkluzivní dámské a pánské hodinky PRIM by Josef Klír, které byli poprvé k vidění právě na finále Pretty Woman 2009. Tento rok Josef Klír přichází v spolupráci s firmou JK invest na trh se svou kolekcí dioptrických obrub a slunečních brýlí.

 
 

-->