Rozhovor s ředitelkou Fashion Models Žanetou Kacerovskou - UNICEF

Pomoc dětem, co žijí v bídě Podat pomocnou ruku těm, co pomoc potřebují a přitom nevolají S.O.S. To je pocit, který dělá šťastnou Žanetu Kacerovskou, ředitelku Fashion Models. Modelingová agentura, která je zároveň i agenturou charitativní, spolupracuje s UNICEF.

 Ráda a hodně cestuji a poznávám život lidí v blízkých i vzdálených zemích. Na cestách, hlavně po zemích třetího světa, jsem si začala čím dál tím více uvědomovat, v jak mizerných podmínkách tam žijí. Je těžké přehlížet bídu, ve které vyrůstají děti. Náš tým proto oslovil pracovníky UNICEF, slovo dalo slovo a agentura Fashion Models začala podporovat organizaci UNICEF a její úsilí zlepšovat životní podmínky dětí, které to tak naléhavě potřebují,“ vysvětluje zahájení spolupráce ředitelka Žaneta Kacerovská.

 

Pomáhat je cílem agentury Fashion Models, její součástí je vlastní projekt Fashion Models Charity. Kdy začala spolupráce s UNICEF?

Ano. Naše agentura je tu proto, aby umožnila dívkám a chlapcům prosadit se na přehlídkových molech, ale především chce pomáhat těm, co pomoc skutečně potřebují. Od loňského roku věnujeme pět procent z každé zakázky na dobročinné účely. A začátkem letošního roku pomoc překročila hranice České republiky. Dosáhne až tam, kde je bída největší.

Proč jste zvolili zrovna UNICEF? Jsou i jiné organizace, které podporují děti v mezinárodním měřítku.

Této problematice jsme věnovali velkou pozornost. Pečlivě jsme porovnávali jednotlivé projekty. UNICEF nás zaujal velmi kvalitně zpracovanými projekty podpory, vysokou transparentností všech procesů a efektivní formou podpory, která je v konečném efektu je schopna zachránit tisíc dětských životů.

Můžete být konkrétnější v představě podpory?

Naše spolupráce je velmi rozsáhlá a konzultujeme ji s vedením UNICEF. Již jsme pomohli a dále pomáháme s reklamou v tištěných i elektronických médiích. Například na našich stránkách www.fashion-models.cz jsou umístěné bannery s prolinkem. Pomáháme i koupí různých předmětů od UNICEF. Sháníme sponzory a zasíláme i peněžité dary. Snažíme se jít příkladem nejen našim partnerům, ale i našim modelkám.

Zapojují se i ony aktivně? A jak vůbec tuto charitu vnímají?

Od samého začátku spolupráci vnímají velmi pozitivně. Zajímají se, jak se můžou zapojit i jak přispět. Jak už jsem zmínila, část agenturních výdělků putuje na různé charitativní projekty a při tom samozřejmě pamatujeme i na UNICEF. Za sebe můžu říci, že mě dělá šťastnou, když můžu pomáhat.

Karen Ronová

Čtěte více

Opět zcela skvělé focení v Hotelu Pod Lipkami pro kampaň MILLNER

Opět zcela skvělé focení v Hotelu Pod Lipkami pro kampaň MILLNER

Po castingu v hotelu U krbu jsme nafotili další fotky do kampaně hodinky MILLNER.

Minulý týden probělo 1. kolo castingu a dorazilo několik desítek modelek

Minulý týden probělo 1. kolo castingu a dorazilo několik desítek modelek

Chtěl bych tímto poděkovat všem dívkám, které na casting přijely a vytvořili tu úžasnou atmosféru.

WERSO - Spolupráce  pro 3 modelky - ambasadorky značky

WERSO - Spolupráce pro 3 modelky - ambasadorky značky

On-line casting pro výrobce  luxusního  prádla Werso a internetový portál www.werso.cz . ( Jiřina Matoušová )