Rozhovor s ředitelkou Fashion Models Žanetou Kacerovskou - UNICEF

Pomoc dětem, co žijí v bídě Podat pomocnou ruku těm, co pomoc potřebují a přitom nevolají S.O.S. To je pocit, který dělá šťastnou Žanetu Kacerovskou, ředitelku Fashion Models. Modelingová agentura, která je zároveň i agenturou charitativní, spolupracuje s UNICEF.

07.04.2014

 Ráda a hodně cestuji a poznávám život lidí v blízkých i vzdálených zemích. Na cestách, hlavně po zemích třetího světa, jsem si začala čím dál tím více uvědomovat, v jak mizerných podmínkách tam žijí. Je těžké přehlížet bídu, ve které vyrůstají děti. Náš tým proto oslovil pracovníky UNICEF, slovo dalo slovo a agentura Fashion Models začala podporovat organizaci UNICEF a její úsilí zlepšovat životní podmínky dětí, které to tak naléhavě potřebují,“ vysvětluje zahájení spolupráce ředitelka Žaneta Kacerovská.

 

Pomáhat je cílem agentury Fashion Models, její součástí je vlastní projekt Fashion Models Charity. Kdy začala spolupráce s UNICEF?

Ano. Naše agentura je tu proto, aby umožnila dívkám a chlapcům prosadit se na přehlídkových molech, ale především chce pomáhat těm, co pomoc skutečně potřebují. Od loňského roku věnujeme pět procent z každé zakázky na dobročinné účely. A začátkem letošního roku pomoc překročila hranice České republiky. Dosáhne až tam, kde je bída největší.

Proč jste zvolili zrovna UNICEF? Jsou i jiné organizace, které podporují děti v mezinárodním měřítku.

Této problematice jsme věnovali velkou pozornost. Pečlivě jsme porovnávali jednotlivé projekty. UNICEF nás zaujal velmi kvalitně zpracovanými projekty podpory, vysokou transparentností všech procesů a efektivní formou podpory, která je v konečném efektu je schopna zachránit tisíc dětských životů.

Můžete být konkrétnější v představě podpory?

Naše spolupráce je velmi rozsáhlá a konzultujeme ji s vedením UNICEF. Již jsme pomohli a dále pomáháme s reklamou v tištěných i elektronických médiích. Například na našich stránkách www.fashion-models.cz jsou umístěné bannery s prolinkem. Pomáháme i koupí různých předmětů od UNICEF. Sháníme sponzory a zasíláme i peněžité dary. Snažíme se jít příkladem nejen našim partnerům, ale i našim modelkám.

Zapojují se i ony aktivně? A jak vůbec tuto charitu vnímají?

Od samého začátku spolupráci vnímají velmi pozitivně. Zajímají se, jak se můžou zapojit i jak přispět. Jak už jsem zmínila, část agenturních výdělků putuje na různé charitativní projekty a při tom samozřejmě pamatujeme i na UNICEF. Za sebe můžu říci, že mě dělá šťastnou, když můžu pomáhat.

Karen Ronová

Čtěte více

Andrea Verešová na akci Czech Fashion Week

Andrea Verešová na akci Czech Fashion Week

Máme tu čest Vám představit tvář letošního ročníku Czech Fashion Week 2021 ????????, Top modelku Andreu Verešovou.Společně s modelkami Fashion Models a dalšími představí nové kolekce známých návrhářů.

 

Czech Fashion Week je zde a naše modelky předvádí nové modely

Czech Fashion Week je zde a naše modelky předvádí nové modely

Zítra od 15:00 startuje další ročník prestižní společenské akce Czech Fashion Week a naše modelky jsou připravené. 

25.3. Spouštíme soutěže o hodinky, kosmetiku, plavky, sady vín a další

25.3. Spouštíme soutěže o hodinky, kosmetiku, plavky, sady vín a další

Náš tým v čele s Helenou připravuje dlouhodobé soutěže. Bude se losovat pravidelně ve stejné dny, soutěže budou probíhat do konce letních prázdnin (možná déle) střídavě o hodinky, sady čištění, kosmetiku, plavky, vína ...