Aktuality

Úlety návrhářů-Vysoká i bez podpatků

Rozhodla jsem se pravidelně věnovat článkům, které připomenou , jak dopadly šílené nápady návrhářů, kteří navrhli „převratné“ nápady, co se oděvů týče. Otázkou je, jak šílené nápady přijala veřejnost a jaký je výsledek jejich snažení dnes.

 

V roce 2008 to byl v americké módě trhák roku. Nebo spíš vtípek? Rozhodněte sami. Pár lidí se dokonce domnívalo, že je to jen retuš na fotce.
Mluvím o krásných botkách, které nemají podpatek. Což nezní tak šíleně, ale musíte brát v potaz, že to jsou jehlové boty stavěné tak, že by podpatek měly mít.
Tento šíleně geniální nápad napadl návrháře Antonia Bernardi. Konstrukce bot je navržená tak, že musíte balanc na vysoké podrážce držet bříšky prstů a řešení při chůzi působí tak, jakoby jehla vzadu skutečně byla.Vysoká platforma stahuje zadní část více než normálně a dává podporu klenbě nohy. Při chůzi musíte pak prvně došlápnout na palec místo na patu a nesmíte je nosit příliš dlouho. Boty nejsou nebezpečné-můžete se hodně opřít dozadu, než ztratíte rovnováhu, což je dobrá zpráva pro ty, které by si boty chtěly pořídit. Ale nejspíše ne v Čechách.
Říkáte si, jaký šílenec nebo spíše odvážlivec, by si tuto novinku mohl pořídit? Určitě vás nepřekvapí, když napíši, že módní ikona Victoria Beckham, která se nechala slyšet, že podpatek na vysokých botách vlastně není vůbec potřeba. Prý je to jen psychická potřeba, což je další dobrá zpráva pro ty,kterým se náhle ulomí podpatek, když zrovna nebude poblíž obuvnictví.
Říkala to ale zrovna při rozhovoru, když měla tyto slušivé botky na sobě, ale celou dobu se podpírala svého slušivého manžela. Možná se ho podpírala, jelikož je neuvěřitelně sexy.
Ona měla boty na sobě, já ne. Ale nemůžu uvěřit, že jsou pohodlné, jak Victoria říkala. A už vůbec ne zdravotně nezávadné.
Boty si pořídily i jiné hvězdy, které nejsou závislé na módních výstřelcích jako Victoria Beckham.
Tyto boty si oblíbila Uma Thurmanová, která si je nepořídila z hadí kůže jako Beckahm za 3600dolarů (60 000 Kč), ale „obyčejné“ za 2 700 dolarů ( 45 000 Kč v době 2008).
Dále pak i Gwyneth Paltrowová.
Pro zastavení dopravy, nebo pro odpoutání pozornosti jsou tyto boty dobrá věc. Jinak jsem nenašla žádný dobrý důvod, proč si je koupit. Někdo by dokonce mohl říci, že bez podpatků by měly být levnější, ale oni jsou snad 60 krát dražší než boty s podpatky!
Ale lidé mají různé nápady na rozhazování peněz. Já jim to přeji. Škoda ale, že se tento skvostný návrh nedostal do Čech. Když jsem se zeptala lidí, kteří se zajímají o módu, zda-li tyto boty znají, klepali si na hlavu. Tak nevím, jestli to nebyla jen jakási mystifikace, protože se o nich mluvilo jen pár týdnů, což mi přijde škoda. I boty na kolečkách zabudované v podrážce se více chytly. Možná proto, že Češi jsou čím dál tím více hektický národ a neustále někam spěcháme a kolečka by nám mohly pomoci. Víc než boty bez podpatku.
Antonio Bernardi měl zkrátka výborný nápad a my tleskáme! Koho by napadlo udělat boty bez podpatků? Příště může navrhnout někdo boty bez podrážky. Výborné by bylo místo podrážky mít masírovací přístroj, který by se rozvibroval, když by byly nohy v klidu. Och ano! Jdu to navrhnout a předat módní policii.
 
 

 

 
-->