Aktuality

Valentýn! Och nee!!

Jasně. Všude kolem nás jsou srdíčkové trenýrky pro našeho drahého, ručníky se srdíčky, svíčky navazující intimní atmosféru-samozřejmě ve tvaru srdce. Srdíčka, srdíčka a zase srdíčka.

 

Valentýn! Och nee!!

 

Jasně. Všude kolem nás jsou srdíčkové trenýrky pro našeho drahého, ručníky se srdíčky, svíčky navazující intimní atmosféru-samozřejmě ve tvaru srdce. Srdíčka, srdíčka a zase srdíčka.

A já si říkám? Prodají prodejci alespoň 50 procent tohoto zboží? Nikdy jsem neslyšela, že by muž koupil holce dárek. Teda  četla jsem to v knížce a viděla v televizi.

Já jednou na Valentýna koupila polštář vycpaný kuličkami, jak se vyformuje podle tvaru vaší hlavy. Ve tvaru srdce. Konečně nastala doba, kdy jsem ulovila chlapa a zůstal mi na Valentýna.Takže jsem si říkala, že zažiji nekonečně romantickou noc i den.

 Jenže na polštářku spím já. Ani jsem se neurazila. Připadalo by mi to takového úchylné, kdyby můj mužný muž spal na srdíčku. Po měsíci chození možná, ale po 3 letech už ne.

Tím nechci říct, že Valentýna nemám ráda. Všichni se osočují, že to není český svátek, tak co ho slavit? A ještě k tomu americký. No fůůůj! Že?

Chacha.

Já jsem ráda, když mohu slavit cokoliv. Nevím, jak u vás, ale u nás na to můj brouček vždycky nějak zapomene. A pak vlastně řekne, že je to blbej americekej svátek, tak co já s tím? Že mě má rád, mi prý může dokázat i jinak.

Jde ale o to, že tohle už jsem slyšela tolikrát od různých lidí. Na co Vánoce, narozeniny svátek? Vždyť nemusíme mít stanovený čas, kdy někomu dáme dárek. Dárek můžeme dát kdykoliv,ne?

Dobrá. Ale pak to postrádá určité kouzlo těšení se na ten DEN! Každý má své přípravy,co se týče různých oslav, ale jelikož se bavíme o Valentýnu, zajímalo by mne a určitě všechny z nás, jak slavíte Valentýna vy, nebo jaký byl Váš nejlepší, nejvtipnější nebo nejhorší Valentýn.Nebo, jak byste ho chtěla slavit? Pište na můj mail redakce@fashion-models.cz a my vaše příspěvky zveřejníme, abychom se měli čím inspirovat.

Já osobně doufám, že nebude můj drahý jít chtít slavit do hospody, jelikož mu chystám bájo večeři a romantickou noc.

Jinak trocha teorie, abyste věděli, že si Američané nevycucali svátek z prstu jen proto, aby byli zajímaví. Takže:

Podle té křesťanské se císař Claudius II. účastnil mnoha bitev, ale římští muži jen neradi vstupovali do vojska. Claudius byl přesvědčen, že to bylo proto, že nechtěli opouštět své milé a rodiny, a proto se rozhodl zakázat všechna zasnoubení i svatby v celém Římě. Svatý Valentýn byl římský kněz , který žil v době Claudiovy vlády.Nedbal Claudiova zákazu a dál tajně oddával zamilované páry. Za tyto skutky byl uvězněn a odsouzen k smrti. Trest byl vykonán 14. února r. 296. Legenda ještě uvádí, že před popravou stihl napsat milostný dopis jisté ženě. A tak vzniklo valentýnské přání.

 

Já jednou byla strašně zamilovaná do vedoucího na táboře. Nevěděla jsem mu, jak mu to říct. Bylo mi 14let, jemu 20 let, takže tu byl jistý problém.Ale já v tu chvíli fakt netušila, že holka pod zákonem je méněcenná. Sice jsem ho viděla jen 14 dní na táboře, ale po celý rok do dalšího tábora pro mě nikdo jiný neexistoval. Tak jsem mu mezitím napsala na Valentýna Valentýnku. Tedy nakreslila, mám raději vyrobené věci vlastnoručně.

Nepodepsala jsem se, ale poslala jsem to z naší vesnice, takže mu to došlo, kdo to byl a celý druhý tábor mi říkal Valentýnko.Nemusím dodávat, že posměšně. Aspoň jsem se odmilovala.

Ale je hezké vyrobit své kamarádce Valentýnku, já to dělávala a holky tohle ocení prostě více, než kluci.

 

Než ukončím vyprávění o svátku lásky, můžete se inspirovat zeměmi, jak tam slaví Valentýna!

Anglie

V Anglii byli lidé zase přesvědčeni, že 14. února si ptáci volí své partnery. Zejména holubi a holubice, kteří jsou známí tím, že se páří na celý svůj život jen s jedním partnerem, podobně jako labutě. Proto jsou holubi používáni i jako symbol věrnosti.

Skotsko

Ve Skotsku se každoročně pořádá festival, na kterém si mladí lidé losují z klobouku jméno svého Valentýna nebo Valentýnky, se kterou pak mají protančit následující večer. Podle jiného skotského zvyku se vaším Valentýnem nebo Valentýnkou stane první člověk, do kterého ten den náhodou narazíte na ulici.

Austrálie

Australští obchodníci byli v době zlaté horečky každoročně zahlcováni objednávkami "valentýnek" v ceně mnoha tisíců liber. V Austrálii byli totiž náhle zbohatlí zlatokopové ochotni platit nehorázné sumy za pečlivé propracované navoněné valentýnské figurky vyrobené ze saténových polštářků a ozdobené květinami, malovanými škeblemi a vzácným ptačím peřím.

Itálie

V Itálii se dříve touto dobou konal "jarní festival" pod širým nebem. Mladí lidé se shromažďovali v okrasných parcích, poslouchali hudbu a četli básně a pak korzovali se svým vyvoleným Valentýnem nebo Valentýnkou parkem.

Přeji divokého Valentýna ve smyslu vášně! A pro nezamilované je to jednoduché! Udělejte si večírek, kam pozvěte pro vás nejmilejší lidi a pěkně to rozjeďte! Co vy víte? Může se z toho něco vyklubat.

P.S. Ale nezapomeňte všem svým vyvoleným NAKRESLIT Valentýnky.