Blanka Matragi

BLANKA MATRAGI je módní návrhářka a designérka původem ze Světlé nad Sázavou.
BLANKA MATRAGI vystudovala střední uměleckoprůmyslovou školu sklářskou v Železném Brodě a Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze, obor oděvní výtvarnictví pod vedením Zdeňky Bauerové. V roce 1978 vyhrála návrh kolekce pro Letní olympijské hry v Moskvě. V roce 1979 se vdala za Dr. Ing. Makrama Matragiho, se kterým se odstěhovala do Libanonu.

BLANKA MATRAGI nejprve pracovala jako módní návrhářka v rodinné firmě Mekkawi,. V roce 1982 v Bejrútu otevřela salón „Blanka Haute Couture“. Za krátkou dobu se stala uznávanou módní návrhářkou nejen v oblasti Perského zálivu. Její do detailu vypracované róby se proslavily v okruhu perských princezen a šejků. Od roku 1997 se BLANKA MATRAGI vrací zpět do České republiky, kde prezentuje svoji Haute Couture tvorbu a pořádá módní přehlídky. V roce 2002 obdržela v Praze cenu Salvadora Dalí a v roce 2003 získala titul Významná česká žena ve světě.
BLANKA MATRAGI navrhuje také šperky a porcelán.


Čtěte více

Giani Galal

Giani Galal

GALAL GIANI je pařížský módní návrhář vystupující pod značkou Queen Couture Paris. 

Gabriela Giotto

Gabriela Giotto

 

GABRIELA GIOTTO je vášnivý a vizionářský umělec s barevnou duší! Originalita, jedinečnost a krása stále mají kouzelnou sílu, abychom upoutali naši pozornost, i když nás každý den ohromují reklamy, billboardy a obchody plné průměrného zboží.

Osmany Laffita

Osmany Laffita

OSMANY Rodriguez LAFFITA je kubánský modní návrhář žijící a působící v Česku. Vystudoval uměleckou akademii San Alejandro v Havaně a poté pracoval jako redaktor kubánského módního časopisu.