Nabídky práce

Casting na reklamu výrobku Clavin je plný sporů a nedodržených slibů

Společnost, která uzavřela s modelkami smlouvu na natáčení reklamy přípravku Clavin se vyhnula žalobě od modelek, odměnu 25.000,- Kč ale žádná z nich nejspíše nedostane.

Společnost, která uzavřela s modelkami smlouvu na natáčení reklamy přípravku Clavin se vyhnula žalobě od modelek, odměnu 25.000,- Kč ale žádná z nich nejspíše nedostane. 

Společnost provozující modelingový portál Fashion-Models.cz v těchto dnech připravuje podklady pro upomínky a výzvy agentury zastupující výrobce známého přípravku pro podporu erekce, která si pozvala modelky na casting. Společnost, která uzavřela s modelkami smlouvu na natáčení reklamy přípravku Clavin původně chtěly žalovat některé modelky. Důvodem bylo neuhrazení části honoráře některým modelkám za natáčení reklamního spotu na výrobek značky Clavin, který tato společnost připravovala začátkem tohoto roku. Pro natáčení reklamního spotu byla jedna ze scén pro dívky dle jejich názoru nebezpečná a navíc měly za to, že tato scéna pro ně není z morálního hlediska dobrou prezentací. Proto natáčení této scény odmítly. Navíc nikdo ani dívkám nepodal instrukce ohledně bezpečnosti při natáčení a rizikové podmínky nebyly zmíněny ve smlouvě, jak dívky uvedly. Dívky tedy poslední ze tří scén odmítly natáčet. Firma se jim pomstila tím, že neuhradila část honoráře a navíc agentura, která si modelky poptala odmítá nárok zástupce modelek na honorář za zprostředkování modelek.

„ Kdybych byla přesně informována o natáčení této scény, tak bych smlouvu nepodepsala a určitě bych o tuto zakázku neměla zájem. Bohužel ve smlouvě nebylo toto zmíněno a seznámení se s požadavky natáčení proběhlo až na místě při natáčení“, říká jedna z modelek.

Dle provozovatele modelingového portálu Fashion-Models.cz společnost Swiss Pharmaceutical Investment LLC, která uzavřela smlouvu s modelkami a zároveň poskytuje licenci k autorským právům pro propagaci a reklamu produktů společnosti Simply You Pharmaceutical a.s. uhradila modelkám honorář dle smlouvy až po opakovaných urgencích společnosti Simply You Pharmaceutical a.s. jakožto objednatele modelek. Modelky tedy po několika dnech tahanic své honoráře dostaly, nicméně asi by již do spolupráce s agenturou zastupující výrobce produktu Clavin nešly.

Kromě samotné odměny za účast na natáčení byla motivací pro dívky soutěž, která měla probíhat od 29.2.2012 do 30.4.2012 na sociální síti formou hlasování o nejhezčí z vybraných deseti dívek. Vítězka měla za odměnu získat honorář ve výši 25.000,- Kč. To byl také jeden z důvodů, proč se dívky na casting hlásily. Bohužel toto hlasování se neuskutečnilo, tak jak společnost dívky a veřejnost informovala a pro dívky je to další zklamání ze strany společnosti, která si dívky na casting objednala. Vzhledem k tomu, že dívky tuto skutečnost neměly ve smlouvě a spoléhaly pouze na informace k samotnému castingu, kde byla tato skutečnost uvedena, tak se jen těžko budou domáhat nějaké kompenzace. 

 

 

-->